Jak často používat zubní nit?

Kdo má potřebu používat zubní nit?

Vím, že všichni k nám, zubní hygienici, chodí s obavou. Ale věřte mi, tuto bolest lze velmi jednoduše předejít. Dodržují-li se správné hygienické návyky, mohli bychom ušetřit spoustu peněz na zubní péči. A jedním z těchto správných návyků je použití zubní niti. Mohla bych vám říct, že je to snadné, ale ono to tak není. Pojďme si o tom povědět více.

Odhalení mýtu: Nitění je pro všechny

Mohl byste si myslet, že použití zubní niti je jen pro ty, kdo mají povolené zuby nebo ty s mezizubními prostory. Ale to není pravda. Správné čištění zubů zahrnuje také nitění, bez ohledu na to, jak těsně jsou vaše zuby vedle sebe. Každý z nás má v ústech místa, kam kartáček nedosáhne, tedy i tam, kde se bakterie nejraději usazují. A to je právě ten důvod, proč je nitění tak důležité.

Jak často bychom měli nitění zařadit do své denní rutiny?

Nyní, když jsme si vyvrátili mýtus a víme, že zubní nit by měli používat všichni, položíme si otázku: Jak často bychom měli nitění zařadit do své denní rutiny? Pokud mě chcete poznat lépe, já jsem ten typ člověka, který si myje zuby třikrát denně. Ano, slyšíte dobře, třikrát. Ráno, po obědě a večer. Mám na to svůj důvod. Jsem přesvědčená, že čistotou úst začíná čistota celého těla. A co se týče nitění? Odpověď je jednoduchá. Pokud chcete mít dokonale čisté a zdravé zuby, měli byste nitění zařazovat do své denní rutiny tak často, jak je to pro vás možné. Pokud to zvládnete ráno a večer, budete mít jistotu, že vaše ústa jsou dokonale čistá. Pokud to zvládnete jen jednou denně, je to pořád lepší, než vůbec.

A jak na to?

Znáte ten pocit, když máte po obědě kousek zeleniny mezi zuby a nemůžete se ho zbavit? Já jo, a je to hrozné. Ale někdo mi řekl skvělý tip. Pokud máte potíže se zachycením zubní niti, zkuste si pomoci jazykem. On totiž přesně ví, kde je ten prokletý kousek zeleniny zahloubaný. A pak je to už jen otázka trpělivosti a zručnosti. Zkuste to, věřím, že vám to pomůže, tak jako mi.

Zubní nit a naše zdraví

A proč je nitění tak důležité pro naše zdraví? Je to jednoduché. Použití zubní niti dokáže odstranit zbytky jídla, která se zachycují mezi zuby. Pokud tyto zbytky necháme, mohou způsobit zubní kaz, ale i záněty dásní, které mohou vést k vážným zdravotním komplikacím. Nitění je tedy nejen o péči o náš úsměv, ale také o péči o naše celkové zdraví.

Nitění a moje zkušenost

Nyní vám chci říct příběh ze svého života. Když mi bylo šestnáct, začala jsem mít potíže s dásněmi. Krev byla všude, kdykoli jsem si čistila zuby. To byla noční můra. Ale můj zubař mi poradil jednoduché řešení: začít používat zubní nit. A stále to dělám. Mohla bych říci, že mě zubní nit doslova zachránila. Proto věřím, že je důležité se o to dělit s vámi.

Závěrem bych vám chtěla doporučit jednu věc: Nikdy nezanedbávejte svou ústní hygienu. Zapomeňte na všechny výmluvy a začněte používat zubní nit dnes. Změníte svůj úsměv, své zdraví a také svůj život. Já to vím, protože se mi to stalo.