Estetické fazety: Jak zvládnout pooperativní péči

Pooperativní péče po aplikaci estetických fazet

Ahoj, jmenuji se Katerina a v tomto článku se podělím o své zkušenosti a poznatky o pooperativní péči po aplikaci estetických fazet. Znáte ten pocit, když si na zuby dáte nové fazety a jsou tak krásné, až se začnete bát? Co když je něco poškodíte nebo je dokonce vyklopíte? Snad každý, kdo prošel tímto postupem, tyto obavy zná. Nicméně netřeba se bát. Když dodržíte několik základních pravidel, můžete si být jisti, že vaše nové fazety budou vypadat jako nové po dlouhou dobu.

Péče po operaci

První den po aplikaci fazet bývá pro pacienty nejtěžší. Většinou pocítíte svalovou únavu v obličeji kvůli dlouhé době strávené s otevřenou pusou. Pozor, dámy a pánové! V tomto období je třeba dát si pozor na jídlo a nápoje. Mějte na paměti, že jídlo a nápoje mohou způsobit, že se fazety uvolní nebo dokonce vypadají.

Čištění zubů

Běžné čištění zubů je s novými fazetami nutností. Tak jako předtím, měli byste si zuby čistit dvakrát denně. Nicméně, je třeba přistupovat k čištění opatrněji a používat měkký zubní kartáček. Příliš tvrdé kartáčkování by totiž mohlo fazety poškodit. Jemnost je v tomto případě zcela klíčovou složkou, takže nespěchejte.

Strava

Výběr stravy je pro udržení fazet v dobrém stavu skutečně důležitý. Jelikož fazety nemají takovou pevnost jako vaše přirozené zuby, je nutné se vyvarovat tuhého a kyselého jídla. Tuhé potraviny mohou fazety poškodit, zatímco kyselé potraviny mohou poškodit spojovací cement. Jsem velká gurmánka a milovnice jídla, takže vím, že tento krok může být velkou výzvou. Nicméně, pokud chcete své nové zuby zachovat v co nejlepším stavu, je třeba tuto výzvu přijmout.

Kontrolní prohlídky

Po aplikaci fazet je důležité pravidelně chodit na kontrolní prohlídky. Nemůžete předpokládat, že jakmile máte fazety, už nemusíte do zubní ordinace. Pravidelná kontrola je nezbytná pro udržení fazet v optimálním stavu. Zubař vám může pomoci odhalit a vyřešit potenciální problémy dříve, než se stanou závažnými.

Význam dentální hygieny

Udržování dobré ústní hygieny je z vitalografického hlediska nejdůležitější. Zubní nit, ústní voda, nebo dokonce mezizubní kartáčky pomáhají v čištění míst, které zubní kartáček nedosáhne. Stejně jako já, budete chtít mít své nové zuby jak nejdelší dobu krásné, takže zanedbávání denní péče je zcela mimo hru!

Zubní bělení

Kodělám na to, abych měla krásné a bílé zuby, ale s novými fazetami bych se tomu měla vyhnout. Fazety jsou odolné vůči bělení, takže pokud je bělím, mohou se rozdíly mezi mojí skutečnou emailovou barvou a fazetou stát mnohem zřetelnějšími. Proto doporučuji se vyhnout bělení zubů, pokud máte fazety.

Úsměv ve spánku

Poslední bod, který bych chtěla zmínit, se týká usínání. Fazety jsou zranitelnější v noci, kdy máme sklon k tmavším. Pokud máte sklon k tmavším nebo na něco kousat ve spánku, měli byste rozhodně investovat do chrániče zubů na noc.

Tak, a to by bylo vše. Doufám, že jsem vám mohla být nápomocná a že jste z tohoto článku získali některé užitečné tipy. Držím vám palce při péči o vaše nové estetické fazety!