Jaké mezizubní kartáčky jsou nejúčinnější proti plaku

Potřeba mezizubních kartáčků

Pravděpodobně si rozbušeně brousíte zuby nad zubním kartáčkem každý den, doufajíce, že se vám podaří odstranit veškerý plak, ale pravdou je, že běžný kartáček na to prostě nestačí. Pánové a dámy voušaví, kuchařky, vrcholoví manažeři, všichni kolemjdoucí – vaše ústa účinně potřebují nejen zubní pastu a nitro, ale také mezizubní kartáčky pro tu nejkompletnější péči o zuby. Mezizubní kartáčky jsou malé, šikovné nástroje pro účinné čištění úst – skutečné mechanické superhrdinky při odstraňování plaku. Jste zvědavi, proč? No tak, pojďme se podívat!

Výběr pravého mezizubního kartáčku

Doba, kdy nám lékárna nabízela na výběr dva druhy mezizubních kartáčků a považovala to za velký sortiment, je dávno pryč. Nyní je na trhu tolik možností, já se měla co otáčet při výběru toho pravého hrdiny pro moje ústní dutinu. Bylo to jako hledání jehly v kupce přikrývek - neboli náročné. Ale díky několika vyzkoušeným značkám a zkušenostem jsem si vybrala své favority a ráda se o ně podělím

Curaprox Interdental Brushes

První na mém seznamu je Curaprox, švýcarská značka pro péči o ústa, která nabízí širokou škálu mezizubních kartáčků. K dispozici jsou v mnoha velikostech, takže je máte možnost přizpůsobit šířce mezer mezi zuby. Základem jejich designu je dlouhá, pevná držadla a jemné, ale pevné vlákna. Jejich kartáčky jsou obzvlášť dobré pro lidi se zubními náhradami nebo pro někoho, kdo má potíže s dosažením těžko dostupných míst. Nedávno jsem si vzala s sebou na výlet Curaprox mezizubní kartáček a nemůžu pochopit, jak jsme se bez něj přežila.

TePe Interdental Brushes

TePe, další skvělá značka z dalekého severu, je zde, aby dokázala, že Švédové opravdu vědí, jak na péči o ústa. TePe mezizubní kartáčky mají ergonomické designy a jsou k dispozici ve velkém množství velikostí, včetně extrémně úzkých pro ty s hustými zuby. Kromě toho se hodí i pro ty, kdo mají citlivé dásně nebo někoho, kdo hledá příjemný a jemný, ale přesto efektivní mezizubní kartáček. Profesorka z univerzity, která bydlí u mě v sousedství, mi řekla, že TePe je její nejoblíbenější značka a nemohu s ní nesouhlasit: jejich kartáčky jsou opravdu fantastické.

Oral-B Interdental Brush

A samozřejmě, nesmím zapomenout na dobrou starou Oral-B. Tato značka je jedním z průkopníků v odvětví ústní hygieny a jejich mezizubní kartáčky jsou bezesporu jedny z nejlepších na trhu. Jejich design je jednoduchý, funkční a skutečně efektivní. Přestože nemají stejný rozsah velikostí jako Curaprox nebo TePe, jejich standardní velikost se hodí pro většinu mých potřeb. Jakmile jsem vyzkoušela Oral-B, už jsem se k jiné značce nevrátila. Každý večer s ním udělám malou taneční představení kolem zubů a když skončím, můj plak je, jak by řekl můj oblíbený zubní lékař, "absolutně banánově zabit."

Takže zde máme tři různé značky mezizubních kartáčků. Každá má své specifické výhody, ale všechny mají jednu věc společnou - jsou vynikajícím nástrojem pro boj proti plaku. A nezapomeňte, že ať už si vyberete jakýkoli kartáček, nejúčinnější bude vždy ten, který budete pravidelně používat. Takže si najděte svůj oblíbený a vystafetujte ho do svého každodenního rituálu!