Jak probíhá zavedení zubního implantátu?

Co je zubní implantát a proč ho zvolit?

Znáte ten pocit, kdy si čistíte zuby, říkáte si, jak máte starost o jejich hygienu a najednou bum – zubní kaz nebo dokonce ztráta zubu. Je to opravdu nepříjemné, vím o čem mluvím! Ovšem, dneska řeč bude o jednom ze způsobů, jak můžeme takové nepříjemnosti řešit: o zubních implantátech. Možná se nyní ptáte, co je to zubní implantát? No, jednoduše řečeno je to zubní náhrada, která funguje a vypadá jako skutečný zub. Úžasné, že? Tak jako pravý zub, dokáže dokonale plnit svou funkci a dodává vám zpět sebevědomí. Dokonce můj milý muž Tomáš se rozhodl vyzkoušet tento zákrok a musím říct, že výsledek je fantastický!

Průběh zákroku: jak probíhá zavedení zubního implantátu?

Skoro bych se vsadila na to, že vás momentálně nejvíce trápí otázka, jak probíhá zavedení zubního implantátu? Muzu vás uklidnit, že to není tak hrozné, jak by se mohlo zdát. Vše začíná konzultací s odborníkem, který vám vysvětlí celý průběh zákroku a odpoví na všechny vaše otázky. Následuje diagnostické vyšetření, kde se pomocí rentgenového snímku a 3D modelu zjišťuje stav vašich kostí a dásní. Pak následuje samotný zákrok. Mohlo by se zdát, že to musí být strašně bolestivé, že? Ale věřte mi, bolest není tak hrozná a vše je zvládnutelné s lokální anestézií. Tomáš to zvládl velmi statečně, ani si nestěžoval!

Zvláštnosti a po zákroku: jak se starat o implantáty?

Pokud úspěšně přestojíte zákrok, zajímá vás asi, jak se po něm starat o zubní implantát. No, opět mohu podělit o cenné rady a zkušenosti. Po operaci je důležité dbát na správnou hygienu a vyvarovat se vysoce kyselým, horkým i studeným pokrmům a nápojům. Je také dobré vynechat kouření a konzumaci alkoholu, pokud je to jen trochu možné. Tomáš kvůli implantátu přestal kouřit úplně, takže ta změna v našem životě přinesla i jisté zdravotní výhody!

Barevné odstíny a materiály: co vše se dá vybrat?

A co se týče vzhledu? Tak to je opravdu skvěle zvládnuté. Implantáty se vyrábí z odolných a zdravotně nezávadných materiálů, které dokáží napodobit přirozený odstín vašich zubů. Můj milý Tomáš si vybral světle bílou barvu a musím říct, že mu to velmi sluší. Takže, pokud uvažujete o zubním implantátu, nebojte se okamžiku zákroku a těšte se na život s novým, neporovnatelně krásným úsměvem!