Jak bolí trhání zubů?

Jak bolí trhání zubů?

O věčné otázce: Bolí to?

Když jde o trhání zubů, nejdůležitější otázka pro většinu z nás je "Bolí to?". Swe vím, jak to bolí, když se mi trhá zub. Je to jako dostat tik v uchu, který se nikdy nezastaví. Ale rozhodně to není nic, čeho byste se měli bát. Doufám, že po přečtení tohoto článku budete mít méně obav.

Co očekávat před trháním zubů

Před trháním zubů je důležité se na tuto proceduru připravit. Je pravda, že někdy to může být nepříjemné, ale vězte, že zubaři jsou odborníci připravení vám poskytnout nejlepší možnou péči. Ačkoli se někteří zubaři raději vyhnou trhání zubů několik dní před operací, jiní se mohou rozhodnout pokračovat. V každém případě je dobré předem vědět, co můžete očekávat.

Trhání zubu - fáze narkózy

První fází trhání zubu je aplikace lokální anestezie. Naučte se to vnímat jako krok k bezbolestné proceduře. Sama si pamatuju, jak jsem byla překvapená, jak málo to bolí. Ano, ucítíte malý štípnutí, ale pak - úžasná věc! - nebudete cítit vůbec nic.

Odebrání zubu a nasledují bolest

Jakmile je anestezie v plném proudu, zubař začne odstraňovat zub. Pokud jste narkotizování, budete mít pocit tlaku, ale ne bolesti. Po ošetření budete mít pocit otoku a nejspíše i bolesti, která ale vymizí během několika dní. Viktor, můj manžel, měl docela smůlu, když trhali jemu jeho moudrostní zuby. Bolest byla intenzivnější, ale zvládl to jako šampion!

Co dělat po trhání zubu?

Po trhání zubu je důležité zacházet s ránu správně. Sáček ledových kubíků na obličeji vám může pomoci zmírnit otok. Je důležité se vyhnout fyzické aktivitě a udržovat ústní hygienu. Ale pozor, musíte být jemní a neměli byste kloktat. Můj syn Vilém byl po trhání zubu velmi statečný a dodržoval všechna doporučení.

Léky proti bolesti po trhání zubu

Po trhání zubu je běžné, že vám zubař předepíše léky proti bolesti. To může být například ibuprofen nebo paracetamol. Po našem zkušenosti - hojnost těchto léků může přinést úlevu.

Závěrem

Trhání zubů může být nepříjemné, ale nemusí být příšerné. Zubaři jsou odborníci a existují léky, které umí zmírnit bolest. Pamatujte, že otok a nepohodlí jsou normální a zpravidla odezní během několika dní. A pamatujte, že když jsem já, Adéla, zvládla trhání zubu, zvládnete to i vy!